Bejelentkezés vagy Regisztráció


3 Válasz

Lájkolás – Csorbítja-e anyanyelvünk szépségét az idegen eredetű szavak magyarosítása?

Beküldő: 3089 megtekintés Aktuális

Válaszolj!


3 Válasz



  1. Csicsi 2011. 04. 29. válasz

    Nem igazán az a legjobb szó erre, hogy csorbítja. Az igazi, eredeti anyanyelvünk szépséget nem tudja csorbítani az idegen eredetű szavak átvétele és magyarosítása, de igen nagy mértékben átalakítja a köznapi nyelvhasználatot. Mindenképpen negatív jelzővel illetném ezen folyamatot, hiszen manapság a generációk nyelvhasználatában akkora különbségek vannak, hogy egy nagymama sokszor alig érti unokájának beszédét. Vigyáznunk kell nagyon az ilyen idegen szavak használatával, nem szabad, hogy kiölljék a régi, ízes, szép szavainkat.

    0 Szavazat Thumb up 0 Votes Thumb down 0 Votes



  2. e 2011. 04. 30. válasz

    Az idegen eredetű szavak magyarosítása a szókincs bővítésének egyik módja.
    Csorbításról nincs szó. Szubjektív vélemény csupán, ki hogyan ítéli meg egyre jobban globalizálódott világunk szavait. Egyetlen dolgot tehet a nyelvhasználó, nem használja az átvételeket.
    Bár meg kell jegyezni, nyelvészek egybehangzó véleménye alapján, hogy idővel ezeknek az átvételeknek az eredete is elhomályosulhat.

    0 Szavazat Thumb up 0 Votes Thumb down 0 Votes



  3. Nym 2012. 01. 30. válasz

    Egyszerüen hányni tudok az idegen szavak magyarításától, föleg amikor ez városok (Wien- Bécs…brrrrr), személyek nevében (Sophie- Szofi) jelenik meg. Miért nem lehet ezeket úgy átvenni ahogy eredetiben voltak? Bocs az ékezetekért külföldi billentyüzettel írok.

    0 Szavazat Thumb up 0 Votes Thumb down 0 Votes


Válasz a kérdésre

mások ezt keresik